Transport Polska-Bułgaria – czego oczekiwać od spedytora?

droga

Spedytor to niezwykle odpowiedzialna funkcja. Osoba na tym stanowisku m.in. pilnuje terminowości realizowanych usług, koordynuje cały proces transportowy i jest odpowiedzialna za szereg innych procesów. Czego należy wymagać od spedytora nadzorującego transport towarów na linii Polska-Bułgaria i nie tylko? Sprawdźmy, jak rozpoznać profesjonalistę!

Profesjonalna spedycja, czyli jaka?

Podstawowe wymagania względem spedytora to:

  • stały nadzór nad przesyłką,
  • doświadczenie na danym kierunku (w tym przypadku Polska-Bułgaria),
  • zdolność szybkiego podejmowania decyzji,
  • dobór optymalnego rodzaju transportu z Polski do Bułgarii,
  • pomoc w przygotowaniu odpowiednich dokumentów,
  • znajomość przepisów związanych z transportem (np.: normy sanitarne, towary niebezpieczne ADR, dokumenty tranzytowe T1, T2),
  • umiejętność znajdowania alternatywnych rozwiązań,
  • profesjonalizm i rzetelność.

Decydując się na współpracę z konkretną firmą transportową, będziemy wchodzić w interakcję przede wszystkim ze spedytorem nadzorującym nasz ładunek. Może to być kontakt mailowy lub telefoniczny. W obu przypadkach należy oczekiwać konkretnych, rzeczowych informacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby ta kooperacja przebiegała od początku bez zakłóceń. Rozpoczynając współpracę, warto na początku zadać kilka pytań spedytorowi choćby mailowo, aby zobaczyć, jak szybko i sprawnie jesteśmy w stanie otrzymywać odpowiedzi na interesujące nas tematy.

Dobry spedytor dopilnuje również, aby wszystkie potrzebne dokumenty były kompletne oraz dobrze przez nas uzupełnione. Do transportu międzynarodowego wymagane jest bardzo dużo różnych dokumentów – skompletowanie ich wszystkich może wymagać trochę czasu i pracy. Każdy ładunek musi być dokładnie udokumentowany, aby proces przebiegł szybko i sprawnie a przecież tego wszyscy oczekujemy od firm transportowych. 

Doświadczony pracownik spedycji powinien nam także pomóc w wyborze odpowiedniego rodzaju transportu. Jednym razem głównym kryterium jest czas, w innym przypadku główną rolę odgrywa cena. Transport drogowy jest idealnym połączeniem kiedy chodzi o czas, a nie jest aż tak kosztowny, jak choćby lotniczy. 

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszym działem eksportu, gdzie doświadczeni specjaliści od spedycji udzielą niezbędnych informacji i dołożą starań, aby cały proces transportu towarów z Polski do Bułgarii przeprowadzić bezproblemowo, płynnie i profesjonalnie!

Potrzebujesz wsparcia w organizacji transportu do/z Bułgarii?

Tak, proszę o kontakt